Tani urlop za granicą – na czym możesz zaoszczedzić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się za granicę, można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy dzięki kartom lojalnościowym, ofertom last minute, kursom walut itp. W poniższym artykule przedstawimy kilka porad, które warto zastosować przed rezerwacją lotu lub hotelu.

Szukaj miejsc docelowych z korzystnymi kursami wymiany

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, pierwszym krokiem jest poszukiwanie miejsc o korzystnych kursach wymiany, czyli takich, w których lokalne waluty są słabe w stosunku do rodzimej waluty. Szukaj krajów, które doświadczają chwilowej niestabilności politycznej lub gospodarczej, to często powoduje presję i spadek wartości walut.

Jedno zastrzeżenie: nie spiesz się, aby skorzystać z korzystnych kursów wymiany, jeśli oznacza to narażenie się na niebezpieczeństwo. Najczęściej dewaluacja waluty jest objawem głębszych problemów. Jest to przykład, który tyczy się głównie turystów amerykańskich, ale doskonale obrazuje problem. Od 2013 roku meksykańskie peso spadło o ponad 25% w stosunku do dolara amerykańskiego, częściowo z powodu powszechnej przemocy kartelowej. To kusząca propozycja dla podróżników szukających okazji – pod warunkiem, że dobrze omijają gorące miejsca.

Ustaw alerty cenowe

Ustaw e-maile z alertami cenowymi dla każdego przeszukiwanego hotelu lub lotu online. Rób to na początku za każdym razem, gdy zaczynasz planować nową podróż, korzystając z różnych witryn.

Aby uniknąć przeładowania skrzynki odbiorczej za każdym razem, gdy cena nieznacznie spadnie, ustaw progi alertów na niskie – powiedzmy 20% zamiast 5%. I pamiętaj, aby je usunąć zaraz po dokonaniu rezerwacji.

Negocjuj ceny pokoi bezpośrednio w hotelu lub hostelu

Większość podróżnych nie zdaje sobie z tego sprawy, ale hotele, linie lotnicze i wypożyczalnie samochodów słono płacą za działalność biznesową, w której pośredniczą internetowe strony rezerwacyjne. Ich prowizje mogą sięgać nawet 15%, co oznacza, że ​​zatrzymują tylko 85% płatności po opodatkowaniu. Dlatego coraz więcej hoteli prosi klientów o dokonywanie rezerwacji bezpośrednio – i dlatego jest to miejsce dla twardych negocjatorów, którzy chcą przekazać swoje propozycje kierownictwu na miejscu.

Zamiast akceptować ceny online według wartości nominalnej, użyj ich jako punktu wyjścia przy rezerwacji pokoi w hotelach i hostelach. Gdy już uzyskasz ceny, zadzwoń bezpośrednio do lokalizacji i poproś o jej obniżenie. Ta taktyka sprawdza się również w przypadku wypożyczalni samochodów. Linie lotnicze są zwykle bardziej biurokratyczne, więc negocjowanie bezpośrednio z agentami może nie przynieść efektów.

Podczas dokonywania rezerwacji korzystaj ze strony oferującej zwrot pieniędzy

Prowizje rezerwacji są ważne, ponieważ otwierają drzwi do imponujących oszczędności w punkcie sprzedaży lub zwrotu gotówki z rezerwacji. Sekret tkwi w witrynach oferujących zwrot gotówki i wtyczkach do przeglądarek, które współpracują z witrynami rezerwacyjnymi. Narzędzia te pobierają część prowizji za rezerwację, a resztę kierują z powrotem do użytkowników w postaci zwrotu gotówki lub natychmiastowego zwrotu pieniędzy.

Upewnij się tylko, że wybrane rozwiązanie jest zgodne z Twoją przeglądarką i nie wpływa negatywnie na szybkość lub wydajność przeglądania. Musisz też się upewnić, że używasz zwykłej przeglądarki (nie trybu incognito), aby włączyć pliki cookie do celów śledzenia.

Dołącz do programów lojalnościowych w podróży

Nawet jeśli nie masz odpowiedniej karty kredytowej, dołączenie do turystycznych programów lojalnościowych określonych sprzedawców nigdy nie zaszkodzi. To prawie zawsze jest bezpłatne, a korzyść jest niewiarygodna: darmowe lub tańsze bilety lotnicze, noclegi, wypożyczalnie samochodów, podwyższenie klasy podróży, dodatkowe korzyści i nie tylko.

Szukaj ofert last minute

Planowanie podróży w ostatniej chwili jest stresujące i często droższe niż rezerwacja z dużym wyprzedzeniem – ale nie zawsze. Jeśli potrzebujesz noclegu w ostatniej chwili, sprawdź strony z ofertami last minute. Hotele korzystają z witryn i aplikacji, takich jak do rozładowywania nadmiarowych zasobów reklamowych po znacznie obniżonych cenach, często nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Oszczędności generalnie rosną w miarę zbliżania się dnia pobytu, więc ta strategia jest szczególnie przydatna w przypadku rezerwacji w dniu poprzedzającym lub nawet rano.

Możesz również mieć szczęście z rezerwacjami w ostatniej chwili na stronach z rezerwacjami w ciemno. Obowiązuje ta sama zasada: oszczędności generalnie rosną w miarę zbliżania się dat podróży. Ale ponieważ strony z rezerwacjami na ślepo zwykle zaczynają się od tańszej podstawy, oszczędności mogą być jeszcze bardziej imponujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*