Slow travel podbija serca podróżników!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2020 wywrócił nasze życie do góry nogami. Miał niebagatelny wpływ na wiele obszarów i  całkiem możliwe, że na dobre zmienił również podejście do podróżowania. Turyści i podróżnicy zamiast szybkiego przemieszczania się samolotami wolą delektować się i rozkoszować całą wyprawą. Dlatego coraz częściej porzucają lotniska na rzecz stacji kolejowych!

Wybierając się na długo wyczekiwany urlop, dotychczas każdy z nas chciał się szybko przedostać z punktu A do punktu B. Samą podróż raczej kojarzyliśmy z mordęgą, którą jakoś trzeba przetrwać, aby znaleźć się na wymarzonych wakacjach. Ten trend zdaje się zmieniać, o czym stara się nas przekonać Byway.

To biuro podróży, które jak na razie działa jedynie w Wielkiej Brytanii i Francji, ale planuje otworzyć się na kolejne kraje Europy. Ekspansja jest całkiem możliwa, bowiem klientom bardzo podoba się nowe doświadczanie podróży, która jest przyjemna sama w sobie. Co więcej, Byway nie ma problemów, aby przekonać turystów do zrezygnowania z samolotów na rzecz pociągów, kajaków czy rowerów. To nie tylko bardziej ekologiczne rozwiązania, ale i znacznie przyjemniejsze, bo przecież po drodze możliwe jest delektowanie się bujną przyrodą, własnym towarzystwem, czy też przeżycie spontanicznych przygód.

Warto też wspomnieć, że klienci coraz chętniej za cel swojej podróży obierają lokalne, a nie jak dotychczas, egzotyczne destynacje. Chcą nie tylko być bliżej domu, ale i wspierać rodzimych przedsiębiorców.

Rozwinięta infrastruktura krajów zamożnych niewątpliwie będzie sprzyjać przesiadaniu się z samolotów na pociągi. Sprzyjać będzie temu również wzrost cen biletów, który ze względu na potężne straty finansowe linii lotniczych wydaje się nieunikniony.

Zdjęcie główne: Pedreno-Andrada z Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*